Melyik ágyneműhuzat a legjobb?

Kevesen tagadnák, hogy egy hosszú, kemény nap végén a kényelmes ágyba csúszva, amely kényezteti a bőrt, az élet egyik legjobb apró öröme. Végtére is, az életed egyharmadát töltöd az paplan alatt, ezért miért nem akarhatnád a legjobbat? Így megkönnyítettük számodra: megnéztük az összes jó minőségű ágyneműhuzat alapanyagot, meghallgattuk vásárlóink véleményét, és megpróbáltunk egy mindenre kiterjedő útmutatót összeállítani.

Az ágyneműhuzat lelke

 

Fontos elmondanunk, hogy webáruházunkba csak 100% pamut alapanyagú huzatokat forgalmazunk, mert hisszük, hogy a természetes alapanyaggal dolgozva biztosíthatjuk Neked a legjobb pihenést!
Az alapanyag

A pamut a legelterjedtebb anyag, amelyet ágynemű készítésére használnak, és jó okból. Tartós, lélegző, puha, könnyen kezelhető és általában megfizethető. Egyszerű vászonként is királyi hatást kelt ha a Neked legmegfelelőbb motívumot választod.

A krepp vászon ágyneműhuzataink, olyan vásznak, amik a pamut minden jó tulajdonságával rendelkeznek. Különlegességük, hogy a vásznat gyűrt hatásúvá teszik, amit rögzítenek az anyagba, így teljesen szükségtelenné válik vasalása. Mosás és száradás után már huzatolható is, így marad időd még több pihenésre! Azoknak ajánljuk, akik pörgős életet élnek, szeretik a gyors és hasznos megoldásokat.  

A hideg téli éjszakákon gondoljunk a flanelre, ami olyan pamut, amelyet a szálak fésülésével dobnak fel. Az eredmény egy nagyon puha szövet, mely megtartja és szabályozza a test hőjét, és ezáltal flanelszerűen meleg tulajdonságokkal rendelkezik. „Fázós” embereknek tökéletesen választás!

Sajnos, ha pamutszaténról beszélünk nagyon sokan a „csúszós”, rossz minőségű szatén ágyneműhuzatokra gondolnak. A régi idők nagy divatja volt a poliészter szálból, szatén szövéssel készített anyagok. Mi ezt a különleges szövéstechnikát megtartottuk és a pamut alapanyaggal készítettük el. Így kaptunk selymes csillogást, puha érintést és bőrbarát textíliát is egyszerre!

 

Előfordult – e már Veled vagy ismerősöddel, hogy költözéskor nagymamádtól damaszt ágyneműhuzatot kaptál ajándékba? Nem is akármilyent, ezt még ő vette 20 éve…? Damaszt anyagból készült termékeink ezt az évtizedekig tartós minőséget képviselik! Itt is csak a szövés típusa más, továbbra is a kiváló pamut alapanyagot használják alapanyagnak.

Az anyagvastagsága

Ha egy ágyneműt nézünk valamilyen webáruházban, nincs meg az a lehetőségünk, hogy megfogjuk, milyen vastag az anyag. Ennek kiküszöbölésére két féle értékelési rendszert hoztak létre, hogy a különböző textíliákat összetudjátok hasonlítani.

A szövet vastagsága fontos tényező. Befolyásolja a szövet esését, szilárdságát, kopással szembeni ellenállását, lég- és hőáteresztő képességét.

Magyarországon és a környező országokban jellemzően a gr/m² mértékegységet használják. A laboratóriumi vizsgálatoknál 100×100 cm nagyságú próbadarabokat vágnak ki és érzékeny mérlegre helyezik el. A megmért súlyokat átlagolják, és ez adja meg az anyag vastagságát. (pl.: 100×100 cm kocka 140 gr, ez azt jelenti, hogy az anyag 140gr/m².) Egy jó minőségű vászon 120 gr/m² kezdődik, ennél alacsonyabb számút nem érdemes vásárolni, mert hamar elfeslik, elkopik, szakad. Mivel az érték négyzetméterre van kiszámolva, akár 5 gr eltérés is sokat számíthat.

Érdemes összehasonlítani a grammsúlyokat, mivel sok olcsóbbnak tűnő termékek sokszor alacsony 115 gr/m² számmal rendelkezik! Ha talál 4.500 Ft – os ágyneműt és tönkre megy 1 év után, újra kell ágyneműt vásárolnia, akkor elköltött 9.000 Ft – t,  és kitudja meddig nem kell újra vásárolnia. Nálunk a 7.000 Ft – os ágynemű is évtizedekig használható, így jobban megéri!

Sok skandináv országban a szálszámmal határozzák meg a szövet vastagságát. A szálszám a szövetben található szálak számát jelzi egy négyzet hüvelyk területen. Minél magasabb a szálszám, annál sűrűbben szőtt az anyag.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

A záródás

Általában véve három típusú ágyneműhuzat van forgalomban.

A gombos ágyneműhuzat kitűnő választás azok számára, akik szeretik a hagyományos kivitelezést. Praktikus lehet, ha a paplan elcsúszik, mivel ilyenkor a gombok között benyúlva könnyen megigazítható az. Sőt, ügyes kezűek, akár még az eltörött, leszakadt gombot egyszerűen tudják pótolni otthon, és nem kell varrónőhöz fordulni. Hátránya, hogy a huzatolás ideje kissé hosszasabb tőle, mivel mind a 12 gombot – ennyit teszünk egy garnitúrára összesen – be kell gombolni.

A húzózáras vagy cipzáras ágyneműhuzatokat könnyen és egyszerűen felhúzhatjuk. Takaróvarrásnak köszönhetően szinte láthatatlan. Hátránya, hogy meghibásodása esetén nem olyan egyszerű javítani.

A bújtatós huzatokat úgy alakítjuk, ki, hogy az alapanyag önmagába hajol vissza és ebben akad meg a párna és a paplan. Nagy előnye, hogy nem kell meghibásodástól tartani és könnyű a huzatolás, de sajnos előfordulhat, hogy reggelre nem lesz helyén a párna.

Mit is kapok egy garnitúrában?

Mikor ágyneműt választunk, mindig vizsgáljuk meg mit kapunk a pénzünkért! Azok, akik ragaszkodnak a kispárnához mindenképpen, olyan garnitúrát vegyenek, ami 3 részes. Utólag nagyon nehéz passzoló mintát találni az ágyneműnkhöz, és valószínűleg így drágábban is jövünk ki, mintha eleve úgy vásároltunk volna.